Ogłoszenia parafialne
Wpisany przez Ks. Proboszcz   

NIEDZIELA  PALMOWA – 13 IV 2014

 

 

1.     Dzisiejsza Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, na każdej Mszy poświęcenie palm. O godz. 17.30 ostatnie Gorzkie Żale.

 

2.      W dniu dzisiejszym zapraszamy naszych Parafian i Gości na Misterium o Męce Pana Jezusa pt. „Przez krzyż do świata”, które przygotowuje młodzież z naszej parafii. Przedstawienie odbędzie się o godz. 15.00 w sali teatralnej internatu.

 

3.     Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przygotować wizytację kanoniczną ks. biskupa Stefana Cichego w naszej parafii. Dziękuję ks. Piotrowi, katechetom, Dyrektorom naszych szkół i rodzicom młodzieży bierzmowanej.

 

4.     W Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 rozpoczynamy Triduum Paschalne. Serdecznie zapraszamy naszych Parafian do udziału w Liturgii. Plan Triduum Paschalnego jest wywieszony przed kościołem. Na progu Wielkiego Tygodnia zwracamy się z prośbą o włączenie się w inicjatywę środowiska strony www.kapłani.com.pl „Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę”. Jej celem jest modlitwa za kapłanów jako wyraz wspólnej odpowiedzialności za dobro Kościoła. Akcja będzie miała miejsce w Wielki Czwartek, a udział w niej będzie zaproszeniem do podjęcia 30 – sto dniowej modlitwy za konkretnego kapłana.

 

5.     W Wielki Piątek o godz. 15.00 Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w Godzinie Bożego Miłosierdzia dzieci, młodzież i dorosłych.

 

4.  W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Rozpoczęcie adoracji   Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00. Tradycyjnie po wieczornej  Liturgii Męki Pańskiej do asysty przy Grobie Pańskim zapraszamy naszych strażaków.

 

5.  W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów o godz. 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00. Po każdym poświęceniu będzie można zostawić dar swojego serca  dla najbiedniejszych z naszej parafii. Na wieczorną Liturgię w Wielką Sobotę o godz. 20.00 przynosimy świece, po Liturgii procesja.

 

6.     W zakrystii jeszcze dzisiaj można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

 

7. W Wielkanoc pierwsza Msza Wielkanocna o godz. 6.00. Nie będzie Mszy o godz. 8.00 a pozostałe Msze jak w każdą niedzielę.

 

9.     Dziękujemy rodzinom z ul. Gryfiogórskiej 8b i 9a, które sprzątały kościół. 

 

10. Jutro w Wielki Poniedziałek  w godz. 9.00 – 16.00 na pl. Kościelnym odbędzie się zbiórka elektrośmieci, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Z uzyskanych środków finansowych są budowane studnie, szkoły i szpitale w krajach misyjnych. Zachęcamy parafian do współpracy, prosimy o zabranie ulotek ze stolika

 

11. Zachęcamy Parafian do zakupu paschalików, wielkanocne dzieło Caritas.

    

 

Tu jesteś

Start Ogłoszenia parafialne
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK